montaz rolety

Rolety – idealny upominek z okazji ślubu

Zastanawiasz się co kupić swoim przyjaciołom na prezent z okazji ślubu? Boisz się sprawić im banalny prezent, który nie będzie ani elegancki, ani tym bardziej funkcjonalny? Może warto rozważyć zakup efektownych rolet okienny?

Zalety rolet

W ciągu ostatnich kilku lat rolety cieszą się rosnącą zasłużoną popularnością. Pod względem właściwości i funkcjonalności przewyższają tradycyjne zasłony. Wiele osób wciąż uważa, że stosowanie żaluzji i rolet jest dopuszczalne tylko w pomieszczeniach biurowych i nie ma nic lepszego niż zasłony do dekoracji salonu. Jednak jak się okazało, żaluzje i rolety mają kilka zalet w porównaniu z tradycyjnymi zasłonami tekstylnymi. W przeciwieństwie do zasłon jednocześnie przekazują światło i powietrze i doskonale chronią przed światłem i wścibskimi oczami. Są bardzo wygodne w użyciu, przymocowane do każdego rodzaju okien i nie zajmują zbyt wiele miejsca.

Świetna funkcjonalność i wygoda to nie jedyne zalety nowoczesnych rolet. Idealnie pasują do nowoczesnego wzornictwa dzięki ogromnemu wyborowi kolorów, rozmiarów, rodzajów i faktur. Oprócz doskonałych właściwości przeciwsłonecznych charakteryzują się wysokim bezpieczeństwem środowiskowym, możliwością montażu na dowolnych konstrukcjach okiennych, łatwą konserwacją, łatwością użytkowania i różnorodnymi opcjami dekoracji. Nic więc dziwnego, że są tak chętnie kupowane jako prezent ślubny (kliknij i kup teraz).

Główną zaletą żaluzji bez wątpienia jest ich zdolność do przepuszczenia wystarczającej ilości powietrza. W przeciwieństwie do gęstych zasłon są w stanie zatrzymać światło słoneczne, nie zakłócając swobodnego przepływu powietrza do pomieszczenia, niezależnie od użytego materiału.

W takim przypadku stopień ochrony przed słońcem może zapewnić zasłony z bardzo gęstej materii. Co więcej, czasami nawet zasłony zaciemniające mogą zawieść, a przez nie można zajrzeć do pokoju, zwłaszcza w nocy, gdy światło jest włączone.

na pokoju

Nie można nie doceniać znaczenia ochrony przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, ponieważ jest to konieczne dla komfortowych warunków pracy i relaksu. Zapobiegają wypalaniu mebli tapicerowanych i innych elementów wyposażenia wnętrz, a podczas upałów nie dopuszczają do przegrzania powietrza w pomieszczeniu, co obniża koszty użytkowania klimatyzatorów i wentylacji.

Rodzaje rolet

Wybór jest naprawdę ogromny i nie jest trudno znaleźć odpowiedni model. Istnieje kilka rodzajów rolet.

  1. Rolety pionowe. Ten rodzaj rolet jest najbardziej uniwersalny i nadaje się zarówno do domu na wsi, jak i do biura. Takie rolety pozwalają szybko i łatwo dostosować oświetlenie w przestrzeni. Rolety pionowe, w przeciwieństwie do zasłon lub zasłon, mogą być stosowane do ozdabiania okien o niestandardowym kształcie. Są przymocowane blisko okna i nie zajmują dodatkowej przestrzeni, dzięki czemu parapet pozostaje wolny. Rolety pionowe dobrze nadają się do szklanych konstrukcji – akwariów w biurach, loggiach, oranżeriach. Ponadto mogą być używane jako przegrody wewnętrzne.
  2. Rolety materiałowe dzięki swojej półprzezroczystości doskonale rozpraszają światło, jednocześnie nie wpuszczając kurzu i dwutlenku węgla do domu. Zwykle materiał na żaluzje jest impregnowany specjalną kompozycją hydrofobową, która umożliwia również odpychanie pyłu z powierzchni. Dzięki temu rolety materiałowe są łatwe do czyszczenia.
  3. Rolety plastikowe są bardzo odporne na odkształcenia, zachowują swój kształt i nie wyginają się. Są sterylne, nie chłoną brudu, kurzu i zapachów.