mamusia

Jak powinna ubrać się matka na ślub syna

W życiu prawie każdej matki pojawia się ekscytujący moment, gdy jej dorosłe dziecko ogłasza zamiar zawarcia małżeństwa. Po otarciu łez pojawia się pytanie – Jak się ubrać na ślub syna.

Ogólne zasady wyboru

Wymagania dotyczące ślubu w tym przypadku są poważne. To powinno być godne wydarzenia – eleganckie, piękne, pasujące do koncepcji ślubu. Dlatego strój matki pana młodego ma podkreślić godność postaci i umiejętnie maskować niedoskonałości. Honorowy status przyszłej teściowej powinien podkreślać odpowiedni strój, który przyciągałby uwagę innych jako standard stylu i elegancji. Przede wszystkim strój nie powinien być biały, czarny ani czerwony. Kolor biały jest przywilejem pary młodej. Czarny przywołuje niepotrzebne skojarzenia z żałobą. Czerwony niesie ze sobą nadmierną seksualność, co kontrastuje z czystym śnieżnobiałym strojem ślubnym. Głębokie cięcia, duży dekolt, obfitość gipiury i przezroczysty szyfon, nagie ramiona – wszystko to nie nadaje się na wesele. Unikaj też kostiumów. Po pierwsze, bardzo trudno jest wybrać garnitur, który naprawdę idealnie pasuje do sylwetki. Po drugie, problematyczne jest utrzymanie delikatnej linii elegancji.

mama na ślubie syna

Wskazówki

Na weselu matka pana młodego powinna wyglądać atrakcyjnie i elegancko. Przede wszystkim miej dwie pary butów. Sukienka powinna być wygodna. Będziesz tańczyć, brać udział w zawodach, wsiadać do samochodu. Najlepszą opcją jest Empire, sylwetka A, tunika. Długość powinna również być odpowiednia. W spódniczce mini będziesz czuć się niekomfortowo. Suknie do kostki także nie są zbyt wygodne. Wybierz sukienki tuż nad kolanem. Wybierz tkaninę pod kątem pory roku, w której odbywa się ślub i wesele. W lecie może to być koronka, jedwab, szyfon, cienka bawełna. Najlepszą opcją jest połączenie materiałów naturalnych z syntetycznymi: tkanina nie będzie zakłócać naturalnego transferu ciepła, a jednocześnie nie będzie tak pomarszczona, jak czysta pościel lub bawełna. Zimą preferuj aksamit, brokat, sukienki z wełnianej przędzy. Wybierając odcienie stroju, należy zachować ostrożność. Bardzo ciemne odcienie nie są odpowiednie na weselu i jednocześnie dodają lat. Jasne, jaskrawe odcienie mogą również podkreślać zmiany związane z wiekiem. Wybierając kolor sukienki, powinnaś też wziąć pod uwagę koloru oczu, włosów, skóry. Jasnoskóre niebieskookie blondynki powinny wybrać pastelowe odcienie. Brunetkom o brązowych oczach zaleca się nasycone kolory. Obowiązuję też zasada trzech kolorów – nie więcej, w jednym zestawie. Są też kolory, które wyglądają bardzo harmonijnie w stroju ślubnym i pasują każdemu:

  • Niebieski jest odpowiedni zarówno dla kobiet o włosach blond, jak i też brunetek. Istnieje wiele odcieni niebieskiego. Na przykład nasycony niebieski lub czysty niebieski jest wskazany dla klasycznych brunetek. Właścicielki jasnobrązowych lub czerwonych włosów powinny przyjrzeć się ultramarynie. Niebieski można bez problemu łączyć z innymi kolorami.
  • Bordowy jest bogaty w odcienie, a jednocześnie bardzo aktywny. Połączenie bordo i beżu jest bardziej odpowiednie na imprezę weselną. Wygląda bardzo powściągliwie i pięknie.
  • Beżowy odpowiedni na uroczystości na każdą okazję.