fotograf w akcji

Sesje ciążowe – w zielonym plenerze, w studio lub w domu

Ciąża to wyjątkowy okres wyczekiwania na ukochane dziecko przez przyszłych rodziców. W ostatnich latach ta dziedzina fotografii cieszy się bardzo dużą popularnością, a wszystko to za sprawą pięknych aranżacji, profesjonalnego oświetlenia, a także kobiecych sukni, które mogą nam zaproponować lokalne studia fotograficzne. Dowiedz się, jakie są główne rodzaje sesji ciążowych, czym się charakteryzują i czego można się po nich spodziewać.

Sesja ciążowa w zielonym plenerze

Najpopularniejszym rodzajem sesji ciążowych są zdjęcia wykonywane w plenerze. Fotografowie często posiadają już sprawdzone miejsca, gdzie organizowane są takie zdjęcia, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby to klientka wskazała ulubiony park, las czy łąkę. Takie sesje zdjęciowe odbywają się przez cały rok niezależnie od pory roku i polecane są dla pań, które kochają naturę i czują się tu najlepiej. Na sesji plenerowej koniecznie trzeba zadbać o odpowiedni strój dla fotografowanej modelki, który będzie się nie tylko pięknie prezentował, ale dopasuje się również do aktualnej aury. Jeśli marzy Ci się sesja zdjęciowa w grudniu lub styczniu na tle białego puchu warto znaleźć fotografa, który poza doświadczeniem w fotografii ciążowej, na czas sesji udostępni również specjalną suknię na ciążowy brzuszek. Kreacje ciążowe szyte są ze specjalnych materiałów np. tiulu, szyfonu czy bawełny, jednak nie wszystkie nadają się np. na zimowe czy jesienne plenery i dlatego wybór sukni koniecznie musisz uzgodnić ze sowim fotografem.

sesja ciążowa w plenerze

Studyjne kadry z ciążowym brzuszkiem

Innym rodzajem sesji ciążowych są zdjęcia, które fotograf wykonuje w profesjonalnym studiu fotograficznym wyposażonym w odpowiedni sprzęt oświetleniowy – lampy błyskowe, modyfikatory swiatła czy podświetlaną komorę. Zdjęcia studyjne realizowane są najczęściej na kartonowych lub winylowych tłach, ale i na tle specjalnie zaaranżowanej scenki np. z rodzinnym łóżkiem, bujanym fotelem czy huśtawką. Główną zaletą sesji ciążowych w studiu Omnium Agency jest to, że można je wykonywać niezależnie od aktualnej pogody o każdej porze dnia. Jednolite tło do zdjęć, dopasowane oświetlenie, kameralne atmosfera, wgląd do studyjnej garderoby i rekwizytów to główne zalety takiej sesji zdjęciowej, którą możemy wykonać w wersji rodzinnej z partnerem i pozostałymi dziećmi, ale i w wersji kobiecej.

Domowe pielesze, czyli zdjęcia w stylu lifestyle

Przyszli rodzice, którzy cenią sobie naturalność, komfort i wygodę mogą fotografa ciążowego zaprosić również do swoich własnych, prywatnych wnętrz. Sesja w stylu lifestyle w stylu reportażowym to obserwowanie przyszłych rodziców przez fotografa i dokumentowanie ich codzienności tuż przed cudem narodzin. Kadry z takiej sesji to intymny klimat, prawdziwe emocje i ukazanie domowych kątów, w których bohaterowie zdjęć czują się bezpiecznie i swobodnie.

Wybór odpowiedniego fotografa i nasze zaangażowanie na sesji zdjęciowej to gwarancja pięknych zdjęć, które na dłużej zatrzymają wspomnienia i emocje towarzyszące tuż przed narodzinami naszego dziecka. Udana sesja ciążowa to nie tylko trafione miejsce, ale oryginalny pomysł, stylizacja, która urozmaici zdjęcia oraz przede wszystkim dobre samopoczucie przyszłej mamy.

domowa sesja ciążowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *