nowożeńcy w nowym mieszkaniu

Urządzamy mieszkanie nowożeńców – jakie łóżko do sypialni wybrać

Zmęczona mnogością wrażeń związanych ze ślubem młoda para powinna mieć gdzie wypocząć. Dlatego jednym z ważniejszych dla nowożeńców pomieszczeń w domu powinna być sypialnia, gdzie młodzi małżonkowie będą mogli nacieszyć się sobą i odetchnąć po ciężkim dniu.

Ważne jest, aby to pomieszczenie było urządzone w stonowany sposób, bez ostrych barw i zbędnych przedmiotów. W sypialni nie potrzebujemy dodatkowych bodźców, ponieważ to pomieszczenie powinno pomagać nam się zrelaksować. Głównym i zarazem najważniejszym elementem, każdej sypialni powinno być przede wszystkim łóżko.

Wybierając ten mebel do naszej sypialni w głównej mierze powinniśmy skupić się na naszych preferencjach. Łóżko powinno zapewnić komfort dwóm osobom, dlatego nie krępujmy się będąc w salonie meblowym obydwoje wypróbować twardość materaca. Materac to jeden z najważniejszych elementów naszego łóżka, ponieważ to on podpiera nasz kręgosłup i pozwala zregenerować siły podczas snu, dlatego powinien odpowiadać zarówno żonie jak i mężowi.

Jeżeli kwestię materaca mamy już za sobą, czeka nas jeszcze wiele decyzji do podjęcia. Kolejną ważną kwestią do rozważenia są wymiary łóżka. Zanim zdecydujemy, jak długie i szerokie będzie nasze łóżko dwuosobowe, pamiętajmy o zmierzeniu naszej sypialni. Wcześniejsze pobranie pomiarów jest niezbędne, aby nie mieć później przykrej niespodzianki w postaci problemów z ulokowaniem za dużego mebla. Warto także zastanowić się przed zakupem łóżka czy chcielibyśmy obok niego postawić stoliki nocne czy też jesteśmy w stanie z  nich zrezygnować.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli łóżek dwuosobowych, na przykład takie, warto jednak dopasować ten mebel stylem do reszty pomieszczeń. Spójna całość będzie cieszyła nasze oko przed długi czas. Dlatego zanim dokonamy wyboru łóżka do naszej sypialni zastanówmy się czy interesuje nas wysokie łóżko kontynentalne, zazwyczaj z wbudowanym już jednym lub nawet dwoma materacami oraz obite tkaniną z pięknym zagłówkiem, czy też stawiamy na klasykę i skłaniamy się raczej ku drewnianym ramom, którym przytulności dodać możemy za pomocą dużej ilości pięknych poduszek.

łóżko sypialniane

Weźmy także pod uwagę przy wyborze dwuosobowego łóżka kwestię schowków. Jeżeli nie lubimy marnować przestrzeni, warto rozejrzeć się za modelem, który posiada w swojej skrzyni dodatkowe miejsce na przechowywanie. Z pewnością taka dodatkowa funkcja przyda się nowożeńcom, którym rodzina w każdej chwili może się powiększyć, a jak wiadomo, w każdym domu niezależnie czy jest to małe mieszkanko czy duża willa miejsce do przechowywania jest na wagę złota.

Dokonując zakupu mebla jakim jest łóżko chcemy, aby spełniało ono nasze oczekiwania przez długi okres czasu dlatego warto także sprawdzić czy posiada ono stabilny stelaż pod materac, podparcia i lekko poruszające się wysięgniki, a także na przykład regulowane panele zagłówka podnoszące komfort użytkowania.

Zatem zastanawiając się jakie łóżko spełni nasze oczekiwania, weźmy pod uwagę kilka praktycznych kwestii opisanych powyżej, które z pewnością ułatwią nam nieco podjęcie decyzji, która jak widać nie jest taka prosta jak mogłoby się to wydawać.

2 thoughts on “Urządzamy mieszkanie nowożeńców – jakie łóżko do sypialni wybrać

  1. Dobór odpowiedniego łóżka to wcale nie taka prosta sprawa, bo każda osoba z pary może mieć inne upodobania, które trzeba byłoby uwzględnić 🙂 Fajnie, jak łóżko można podzielić na dwa materace, wtedy każdy będzie zadowolony 🙂

  2. Ja w ostatniej chwili zdecydowalam się na jeszcze jeden dodatek do sypialni. Nie byłam przekonana i już wszystko mieliśmy dobrane, ale cieszę się z tej decyzji. Dlatego mimo że mowa o łóżku polecam fototapety.

Comments are closed.